Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Melasa Wędkarska Bandit Carp

Melasa Wędkarska to produkt naturalny, wysoko cukrowy, gęsty, lepki i bardzo lubiany przez Karpie oraz duże okazy innych ryb karpiowatych. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. To prawdziwa bomba energetyczna zawierająca do tego mnóstwo składników mineralny, bardzo pożądanych w diecie ryb i przez nie poszukiwanych. Dziwi więc trochę, że kiedyś melasa była tak popularna wśród wędkarzy dziś zaś odeszła trochę w zapomnienie.
Ma to jednak swoje plusy. Dzięki temu możesz być jednym z nielicznych, którzy będą ją stosować na swoim łowisku i przez to wyróżnić się na tle innych wędkarzy.

Rodzaj melasy wędkarskiej

Melasa występuje w kilku wariantach. Dla nas wędkarzy najbardziej namacalną ( widoczną ) cechą jest jej kolor. Na rynku możemy spotkać kilka jej odcieni, od jasno brązowych po ciemne, niemal czarne jej odmiany. Melasa Bandit Carp to melasa jedna z najciemniejszych dostępnych na rynku. Dlaczego taką właśnie wybraliśmy ? O tym poniżej

Zawartość cukrów w melasie

Ryby „kochają” wszystko co słodkie. Szukając wysokich dawek energii kierują się ku jego źródłom. Jednakże musimy pamiętać, że tak jak i dla nas zbyt duża ich ilość nie jest dla nich zdrowa. Z tego właśnie powodu wybraliśmy ten rodzaj melasy, który zawiera ich jak najmniej. Dzięki temu, melasa Bandit Carp zawiera zbalansowaną ( zdrową ) cukru. Wybór ten wiąże się też z filozofią, której jesteśmy wierni tworząc wszystkie nasze przynęty. Przede wszystkim dostarczyć rybom zbalansowany, pokarm o odpowiednim składzie makroelementów. Taki, by rosły zdrowo i chętnie ( często ) pobierały podane im przynęty.

Mikroelementy w melasie wędkarskiej

Melasa to nie tylko cukier. Im ciemniejsza, mniej słodka tym zawiera więcej bardzo cennych mikroelementów. Żelazo, potas, wapń, mangan… Do tego spora porcja witaminy B6. Samo zdrowie :)  Ryby nie zastanawiają się czy pobrać taki pokarm. One po prostu instynktownie poszukują czegoś czego potrzebują. Jeśli otrzymają pokarm zbilansowany, będą łatwo go trawiły i częściej pobierały. A o to przecież nam chodzi jeśli podajemy zanętę do łowiska.

Lecznicze właściwości melasy wędkarskiej.

Prawdopodobnie niewielu z nas zdaje sobie sprawę iż podając zbilansowany, wartościowy i naturalny pokarm rybom nie tylko je przyciągamy do naszych zestawów ale nawet możemy je leczyć. Melasa może być tego dobrym przykładem. Choć badania ciągle trwają jednakże coraz częściej spotykamy się z wykorzystaniem probiotyków w akwakulturze. Z melasy zaś w prosty sposób probiotyk wykonać można. Wystarczy dodać koncentrat efektywnych mikroorganizmów i doprowadzić do fermentacji. Probiotyki zdecydowanie polepszają stan przewodu pokarmowego ( zwłaszcza jelit ). Zdrowy przewód pokarmowy to zaś chętniej i bardziej regularnie pobierany pokarm przez nasze ryby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl