Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Pellet zanętowy Power Shot.

Pellet zanętowy Power Shot to zdecydowanie wyjątkowa pozycja na rynku karpiowym. Tworząc go mieliśmy przede wszystkim na celu zachowanie wszystkich cech mieszanki zanętowej. Wyobraź sobie wszystkie frakcje najlepszej zanęty wtłoczone w pellet zanętowy, który nie tylko przyciągnie ryby w łowisko, ale przede wszystkim zwiększy Twoje szanse na złowienie okazu. To naprawdę możliwe :) Przewiń stronę do końca i przeczytaj jak powstawał ten pellet i dlaczego jest wyjątkowy.

 • nowość

Co dobry pellet zanętowy powinien w sobie mieć

Tak jak napisaliśmy wyżej dobry pellet zanętowy powinien w swoim składzie odpowiadać komponentom dobrej zanęty. Wyszczególnijmy sobie co zatem w nim powinno być:

Baza.

Podstawą, bazą pelletu zanętowego muszą być dobrej jakości składniki. Bez tego każdy kolejny choćby najlepszej jakości składnik dodany do pelletu nie zadziała, lub zadziała, ale nie z pełną możliwą mocą. Dlatego też podstawą pelletu zanętowego Power Shot są sprawdzone składniki roślinne połączone w odpowiednich proporcjach z mączkami rybnymi. Dzięki temu nasz pellet ma kapitalną zdolność wchłaniania pozostałych składników i w odpowiedni sposób oddawania go do łowiska. Najważniejsze zaś, jest to, że cały modelowo wręcz zachowuje wszelkie właściwości pelletu.

Składniki Zapachowe.

Tu (co logiczne zresztą ;)) stosujemy aromaty, które setki wędkarzy lubi i stosuje w kulkach, aromatach i innych produktach z serii power shot. Są to przede wszystkim smaki „łamane” współgrające ze sobą i przede wszystkim bardzo skuteczne. Legendą obrosły już takie smaki jak mleczna kukurydza czy Truskawka z Ananasem. Trzeba jednak pamiętać, że każde łowisko ma swoją specyfikę i warto na swoją wodę dobrać swój „tajny” smak pelletu zanętowego.

Składniki Wabiące.

Niestety w wielu pelletach na rynku ich nie znajdziesz. Są to skłądniki, które tak naprawdę wyczują jedynie ryby. Biorąc pellet zanętowy do ręki, możesz sprawdzić jego strukturę, twardość, zapach kolor. Wrzucisz go do wody i widzisz jak pracuje. Tego co jednak wyróżnia pellet zanętowy Bandit Carp od innych nie zobaczysz. To czasem jeden dwa składniki, które bardzo mocno oddziałują na zmysły ryb i często stanowią o sukcesie zasiadki. Jeśli podglądał byś wyczynowych wędkarzy spławikowych zauważył byś że każdy z czołówki do mieszanki dosypie coś z nieopisanej torebki, coś swojego tajnego. Tak też jest w wypadku naszych pelletów. Na jednym z etapów produkcji do pelletu zanętowego dodawany jest taki składnik. Musisz uwierzyć nam na słowo. To działa.

Składniki smużące.

Takich składników są setki. Nie są drogie, są łatwe w zastosowaniu, świetnie łączą się z pozostałymi frakcjami pelletu zanętowego i… Tu pojawia się problem. Wszak nasz pellet nie ma smużyć!. Nasz pellet zanętowy ma przyciągać duże ryby, ma służyć łowieniu okazów a nie drobnicy. A wszyscy wiemy, że mocna, drobna smuga taką drobnicę na pewno przyciągnie w łowisko. Dlatego też do pelletu zanętowego z tej serii składniki smużące dodaliśmy w ten sposób by jak najmniej pracowały a w największym stopniu obsypywały się z niego podczas pracy w łowisku.

W tym momencie pewnie zadajesz sobie pytanie poco zatem w ogóle je dodawać? Już piszę. Kiedy w łowisku, do którego podałeś pellet zanętowy Power Shot, wpłyną większe ryby i zaczną je pobierać, zrobi się przy dnie ruch wody. W tym momencie składniki które na nim zalegają podniosą się, tworząc chmurę. Przez to w tym miejscu będzie w określonym czasie mniejsza przejrzystość a co za tym idzie mniejsza ilość światła. To zaś osłabia zdecydowanie czujność ryb i zwiększa szanse na zassanie nie tylko pelletu zanętowego ale i tego co podamy na włosie.

Składniki smakowe pelletu zanętowego.

Każdy ze składników naszego pelletu ma jakiś smak. Mączki rybne, mielone ziarna, mączki roślinne. Wszystko ma smak. Dlatego też dodawanie składników stricte smakowych to taka sztuka. Muszą one współgrać z pozostałymi składnikami mieszanki a przede wszystkim idealnie współgrać ze składnikami zapachowymi. Tu musimy się pochwalić. Doświadczenia zdobyte podczas produkcji naszych kulek przenieśliśmy również na pellety zanętowe. Skupiamy się na dwóch głównych smakach, które mocno pobudzają ryby do pobierania pokarmu i w odpowiedni sposób łączymy ze składnikami zapachowymi. Jakie to smaki nie będziemy zdradzać ale jeśli łowisz ryby już kilka lat pewnie łatwo się domyślisz ;)

Zastosowanie pelletu zanętowego.

O sposobach zastosowania pelletu zanętowego napiszemy osobny tekst i umieścimy go na blogu. Tu jednak podamy kilka przykładów, które pozwolą Ci na pewno zwiększyć swoje szanse nad wodą.

 • Najprościej czyli nęcimy samym pelletem. Jedyną trudnością jest podanie go do łowiska. Jeśli jednak łowimy w niewielkiej odległości od brzegu, wystarczy łyżka i mocny wymach :)
  Jeśli nęcimy tylko pelletem i robimy to latem, warto też nasączyć go dodatkowo aromatem, by fala uderzeniowa, zaraz po umieszczeniu w łowisku była większa.
 • Mieszanką z kulkami proteinowymi. Bardzo dobry sposób nawet na jedną nockę. Zaraz po przybyciu na łowisku i wyborze miejsca położenia zestawów, podajemy tam cięte kulki wraz z pelletem. Pellet od razu zaczyna pracować robi się ruch w wodzie, pozostaje nietknięty przez drobne ryby zaś w pobliżu zaczynają kręcić się ryby, po które przyjechaliśmy. Do tego atrakcyjne kulki dla dużych ryb. Wszystko się w takim nęceniu zgadza :)
 • Pellet sklejony zanętą.
  Czasem nie ma innej możliwości i musimy użyć składników sypkich. Można spokojnie użyć np. zanęty do metody Bandit Carp, dodatkowo ją doklejając. Przygotowujemy kule zanętowe i umieszczamy w łowisku. Można oczywiście pellet zanętowy skleić pastą pelletową. Jest to świetny jednak ciut bardziej pracochłonny sposób.
 • O wywózce, czy to łódką zanętową czy pontonem nie będziemy pisać. To idealny sposób podania pelletu zanętowego w łowisku. Precyzyjnie w punkt. Ale nie zawsze i nie każdy ma taką możliwość :)

Zachęcamy do stosowania pelletów. Jeśli chciałbyś przeczytać o nich więcej zapraszamy do naszego bloga. Ten artykuł zdradza jeszcze kilka tajemnic również o pellecie zanętowym Power Shot.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl